DOLAR 28,9154 -0.01%
EURO 31,8605 0.17%
ALTIN 1.899,120,13
BITCOIN 10964992,41%
Kars
-2°

PARÇALI BULUTLU

12:56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DEVLET TERBİYESİ ALMAYANI MİLLET DEVLETİ HUZURUNDA TERBİYE EDER
273 okunma

DEVLET TERBİYESİ ALMAYANI MİLLET DEVLETİ HUZURUNDA TERBİYE EDER

ABONE OL
Mayıs 19, 2023 11:18
DEVLET TERBİYESİ ALMAYANI MİLLET DEVLETİ HUZURUNDA TERBİYE EDER
1

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇETİN KELEŞ

14 Mayıs 2023 seçimlerinde oy dağılımındaki sıralamaya göre sonuncu olarak seçilen Cumhuriyet Halk Partisi Kars Milletvekili İnan Akgün ALP şehirde savaş tamtamları çalmakla başladı.
Diğer ittifak parti temsilcilerini de bir araya getirerek sözde şehir turu atıp 28 mayıs günü yapılacak 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri çalışması kapsamında gövde gösterisi yapmak isterken Karslıya 14 Mayıs günü ne büyük bir hata yaptıklarını gösterdi. Soluğu Kars Belediyesi tabelası önünde alan dünkü vekil ve beraberindeki Millet ittifakı temsilcilerinin katılımı ile “Bu kayyum buradan gidecek “diye verdiği sözle başladığı açıklamasında öyle laflar etti ki yürekleri ağızlara getirdi…
Adem Çalkın’ın koruma ordusuyla gezişinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Lider-Mensup uçurumunu gelenek haline getirip kalabalığın önünde onlardan soyut fakat onların önderi tablosu ile CHP İl yönetimi sık sık sokaklarında ego turu attığı Kars’ta benzer bir tablo çizen Akgün Belediye Başkanı sıfatındaki Kars Valisi Öksüz veya Belediye temsilcilerinden  müsaade isteme ihtiyacı duymadığı bir münasebetsizlikle çıkartma yapar gibi Belediye tabelasının önünde konuçlandı. Akgün mesainin devam ettiği bir devlet kurumunu derebeyi zoruyla işgal eder gibi gittiği idari bina önünde kuvva-i milliye çağrısında bulunduğu bir konuşma yaptı.
DEVLET TERBİYESİNİ TAKINMADIN “KUVVA” ÇAĞRISI YAPTI
Adaylığında da devlet diğer birim ve kademe temsilcilerini, bazı yüksek makamları daha vekil zırhını giymeden dilediği şekle sokacağını sanıp bahse konu kişileri alt kademelerine rencide etmeyi muhalif duruş zanneden Akgün bu kez Devletin Valisini göndermekten dem vurdu.
Öncelikle bil diye söylüyoru “kuvva” Osmanlıca “kuvvet” kelimesinden gelen kuvvetler birliği manasında olup Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğindeki kurtuluş savaşı mücadelesinde birleştirici bir ruhun 7 düvele ve düşman ittifakına karşı oluşturduğu vatan zırh ve savunması idi ve bu ruh düşmana karşı ebediyete karşı hep var olacak.
Bu kadar niye mi açıkladım?
Belediye makamındaki kişi Devletin Valisidir yani çağrısında bulunduğun kuvvetler birliğinin en baş saflarında yer alan bir Devlet makamıdır. Hükümet kavganızda karalayıp canınız istediğinizde önünde çadır bağırıp itibarsızlaştırabileceğiniz hele hele bakkal çırağı gibi “gel-git” diyebileceğiniz yetki kapsamında değildir.
Devlette şahısların önemi yoktur, temsiliyetteki makamlar en yüksek perdede saygınlığa muktedir ancak maalesef bu saygıyı bilinç dahilinde yürütmek Devlet Terbiyesine vakıf olmak şartı dışında mümkün değil.
Öncelikle serzenişle seslendiğiniz Belediye işgal halinde değil tam tersine sizin örtülü ittifakınız yüzünden yansıyan yetkilendirme ile teröre hizmet boyutunda tespitlere muhatap hale getirildiğinde Devlet birimlerini sebep ittifak veya rekabet yetersizliğiniz neticesi olan duruma müdahale etmiş ve “devamlılık ” esasında vatandaşa hizmet aksamasın diye üst mevkide görevlendirme yapmıştır. Yani “kayyum” pozisyonundaki kişinin temsiliyeti devlettir ve “bu kayyumu göndereceğiz” demek sizin haddiniz değildir. Siyasete konu edilebilecek olan şey uygulamadır uyulama ile makamı iştikal konumundaki mevki sahibi değil. Ve bu uygulama da 21 yıldır muhalefet pozisyonunda bir varlık gösteremediğiniz için her yıl bir adım daha dikte edilen oldu bittilerin yönettiği bir ülke konumuna gelişin sebebidir ki bunun en büyük sorumlusu siyasilerdir. Kalabalıkla gövde göstereceğinize birikimler sayesinde ülkeye gelecek projelendirip bi önce muhalefetten çıkmak şartını taşıyan “yasama ” yetkisine gelin, emin olun kayyum uygulamasının kaldırılmasına en çok sevinecek olan Kayyum diye atanıp görevi halka hizmette aksaklığa meydan bırakmamak adına artı bir mesai harcamak zorunda bırakılan ve ne yazık ki sizin gibi siyasilerin muhattabı durumunda yıpratılmaya çalışılan Valiler olacaktır.
SİYASET SİLAHLANIYOR MU?
Konuşmasında en çokta Kuvva-i milliye ruhunu harakete geçirme vurgusu yapan dünkü vekil Akgün halka yaptığı çağrıda sözüne ettiği ruhun ne demek olduğunu ve ne durumlarda kimlere karşı devreye girdiğini bilmiyor olacak ki düşman işgali hallerinde etkili olmuş ve iç birliğin oluşturduğu total bu destanlara konu ruhu oluşturma çağrısının aynı ülkedeki aynı ülke vatandaşlarının desteklediği ve aynı ülke idaresine namzet diğer tarafa karşı yaptı. AKP geleneği olan ‘bizden olmayan düşmandır’ tutumunu bir adım ileriye taşıyıp görüşler arasındaki rekabeti taraflar arasında savaşa dönüştürmek niyetinde bir intiba uyandıran ALP mücadele ve mesafelerde bir arada olma çağrısında bulundu.
MERTEBE VE İTİBARI KENDİNİN SANIP KAPI KULU YAPMAYA ÇALIŞTIĞI BAZI PARTİLİLERE İŞ MÜCADELEYE GELİNCE BAŞININ ÜSTÜNDE YER GÖSTERDİ
Katedilecek mesafelerde parti adına zaferi diğer rakip partiye karşı gösterilmek zorunda olunan ve seçmende kanaat oluşturması için kimi vasıfları elzem kılan mücadele sürecindeki çalışma ve ziyaretlerde beraberindeki hiçbir makama talip olmasa da kendisin namzet olduğu makam hedefine erişmesini sağlamak adına canını dişine takan, sabahın ilk ışıklarıyla sahada varlık göstermek için hiçbir edinimi olmayacak rekabette kendi yaşam standart, konforundan feragat eden bazı kişileri kapının önünde beklemesi yönünde emir kipiyle telkin etme cürretinden imtina etmediği ziyaretlerde kibir takınarak kendi yanında koltuk bile göstermek istemediklerine konu mücadele olunca emek ve birikim gerekliliği olunca başının üstünde göstermeye başladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: