DOLAR 28,9390 0.04%
EURO 31,2073 0.14%
ALTIN 1.884,800,06
BITCOIN 12711160,98%
Kars

KAPALI

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“KORK KORKMAZDAN, UTAN UTANMAZDAN”
482 okunma

“KORK KORKMAZDAN, UTAN UTANMAZDAN”

ABONE OL
Mayıs 17, 2023 23:08
“KORK KORKMAZDAN, UTAN UTANMAZDAN”
2

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇETİN KELEŞ
Merak ettim sadece
Bütün günümü ayırıp Karabulut Kemal’in Kılıçtaroğlu olacağı güne kadar neredeyse bütün videolarını ve açıklamalarını izledim.
Maaşallah, hiç gaf yok desem yeridir; “SSK nasıl battı ” sorusuna cevabını saymazsak
O da anlamamış.
Acaba şimdi de gerçekten anlamıyor mu yoksa seçmeni anlamıyor mu sanıyor?
Adamın bütün hayatı bürokraside geçmiş, yani istese de siyaset yapamaz
Öyle geniş bir sülalesi falan da yok partide isimlerinden söz ettirecek
en son işte 99 yılında kendi isteğiyle emekli olmuşte Ecevit’in kapısını çalmış
Çarpmış tabi Ecevit suratına kapıyı ama ar yok ki adamda gider mi hiç
Beklemiş tabi kapıda Ecevit yaşlılığından istifade edip bir de torpil bulup hazırladığı bir projele partiye davet edilmiş
Biz de yedik!
O bunca izzete nail proje nasıl bir projeyse ne duyduk ne uygulandığını gördük….
Güzel takip ediyor herkesin bütün kirli çamaşırlarını biliyor, bütün söylemleri muhalefeti bu minvalde zaten
Bu kendi tarzı kendi zevki tabi kimseyi enterese etmez tabi de insanın aklı bulanmıyor değil;
Birkaç hususu düşünmeden edemiyorum
Şu gaflar aslında çokta önemli değil gözükse de CHP yi itibarsızlaştırmakta en büyük faktördü
Zira seçmen “Stant up yapsın bilet alalım ama vatan komedyenin espri malzemesi değil” diyip herkes bu adamın videolarını birbirine eğlence olsun diye paylaşır oldu.
Bu yüzden kafam karışıyor ya bu kadar gafı yapmak için Cumhura Başkan adayı gösterilmeyi mi bekledin? heyecandan mı bu kadar komik oldun ne oldu?
yine uzatmayayım ben
Hiç gafı olmayan bir adam birden bire gaf matik haline bürünüyor
Erdoğan’ın en parlak döneminde Atatürk düşmanını çatıya çıkartıp aday gösteriyor
yine henüz can boğaza gelmemişken yani gdieri varken hala Erdoğan’ın, bu kez Muharrem inceyi aday gösteriyor, daha ilk dakikadan itibarsız göstererek;
“Gel buraya Meherrem”
Kazanmayacağını biliyor ya koltuğundan olmak istemiyor. “Adam genel başkan ama aday değil adamın tek derdi koltuk demek ki” diyeceğim 1999 yılında Genel Müdürlükten niye emekli oldu? hayır Ankara’dan İstanbul’a yürüyen biri çokta emekli modunda olmasa gerek demi? Erdoğan parti mi kuruyordu yoksa?
Orası da gaf ya zaten. Be adam devlet Ankara’dan idare ediliyor oradan yönetiliyor. Hakkı Hukuku Adaleti Ankara belirliyor. Sen merkezinden çıkıp İstanbul’a niye gidiyrosun senin kafa hala Osmanlı Türkiyesinde mi Başkenti mi şaşırdın sen? Ankara’nın üzerinden dikkatleri mi çekmeye çalıştın yoksa
hadi o da spor olsun sen seçimin hemen arifesinde 10-15 milyon bir kitleyi bile bile nasıl “bana oy vermeyin” diyebildin* 11 il enkazının altında kalan hükümet ancak böyle bir total çıkışla mı dengelenirdi dersin?
Sen dedelerinden övünecek kadar aidiyet bilincinde biri iken nasıl Hz. Ali’yi unuttun İmam-ı Gazali mi sandın sen Allah’ın aslanını? Erdoğan Dini güncelleyecek diye miydi bu şaşkınlık?
Öyle yada böyle Erdoğan’a karşı tabanda karşılık bulmasa da HDP ile hem yerelde hem genelde örtülü ittifakın zaten vardı. O zaman açıklamadığını ne oldu ki son seçimde açıkladın? Erdoğan HÜDAPAR ittifakıyla kan kaybetti diye mi?
Ya sen İyi parti den ne istedin? Meral Aşener liderliğindeki parti İyi bir yerde, duruşu gayet sağlam bir hanımefendi var siyaseti de biliyor, milliyetçi taban MHP den Oğan ve Akşener arasında saf belirliyorken kan kaybettirmenin zamanımıydı hiç değilse gelecek adına? Yoksa Erdoğan’ın ittifakı güçlenmesi mi gerekiyordu, en azından milliyetçilikte alternatifsizleşitirilerek?
Bıraksaydın ya terliği aday gösterselerdi be adam %70 değilse de 60 garanti idi. Yahu sen İl Başkanına sözünü geçirememişsin Cumhura Başkanlık etmek ne demek Türkiye senin oyun bahçen mi ülkecilik oynuyorsun? etrafında siyasi pozisyonundan korkan bir biat korosunu almış koltuğun da gücüne yaslanmış salıncakta mı sanıyorsun sen kendini?
Ya hadi Cumhurbaşkanlığını altın tepsi de verdin anladıkta senin hiç utanmanda mı yoktu? Milletvekili sayısından ne istedin de Deva yı Gelek i doldurdun CHP listesine? es kaza Erdoğan kaybederse Mecliste çoğunlukla meclisteki söz hakkı yine onda olsun diye mi?
Milyon milyon sayılacak kanıt ortada ihanetin ama bu kadar ayrılan vakte bile değmezsin bu yüzden “ne istiyorsun bu partiden bu ülkeden” demiyorum bile zira sen bu millete söylediğin ninnilerle kendin uyuyor olsan da biz aldığın intikamı görmeyecek kadar kapatmadık gözlerimizi. İntikamın ilk ayağı da ” eski CHP yok artık biz gömlek değiştirdik” diye başladığın görevde Atatürk’ün ilkelerini yok saydırma çabaların değilmiydi zaten?
Hülasa;
Kim olsa yerinde kimsenin yüzüne bakamaz hale gelirdi bir oyunun ortağı olmasa bile, sırf sadece bu kadar açlık sefalet yolsuzluk uğursuzluk diktetörlük boynuna çökmüş zar zor ayakta durmaya çalışan bu millet senin gelişindense bu zulmü 5 yıl sineye çekmeyi göze alacak duruma razı eden biri olarak tarihin seni yazacağını bilmektende mi kızarmaz insanın yüzü?
He onun bir sebebini bulamadıysan Atalara kulak ver;
“KORK KORKMAZDAN, UTAN UTANMAZDAN”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

%d