DOLAR 28,9347 0.04%
EURO 31,8541 0.12%
ALTIN 1.899,690,16
BITCOIN 10961061,99%
Kars
-2°

PARÇALI BULUTLU

12:56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ!!!
301 okunma

TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ!!!

ABONE OL
Mayıs 13, 2023 17:25
TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ!!!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Saygı değer okurlarımız;
14.05.2023 günü yapılacak olan seçim de her ne suretle olursa olsun kimsenin dolduruş ve huzursuzluk çıkarmasına fırsat vermeyip sadece oylarımızı kullanalım.
Toplumun huzur ve refahını istemeyen kesimlerin yarın seçimde sandık başlarında olsun oy kullanırken olsun veyahut dışarıda olsun kışkırtma hamleleri muhakkak ki olacaktır, kimseye taviz vermeden medeni ve istikrarlı şekilde biz Türk halkına yakışır şekilde irademize sahip çıkıp oylarımızı kullanıp gerisi için halkımızın hakkında hayırlısı olcak olan kişinin kazanması üzere temenni de bulunalım.
Unutmayalım ki sükut erdemdir seçim sonuçları açıklanana kadar ve hatta açıklandıktan sonra halkı kin ve nefrete sürükleyecek hareketlerden kaçınalım, ve toplum huzuruna aykırı hareketler sergilemeyelim.
——-
Saygı değer okurlarımız;
14.05.2023 günü yapılacak olan seçim de her ne suretle olursa olsun kimsenin dolduruş ve huzursuzluk çıkarmasına fırsat vermeyip sadece oylarımızı kullanalım.
Toplumun huzur ve refahını istemeyen kesimlerin yarın seçimde sandık başlarında olsun oy kullanırken olsun veyahut dışarıda olsun kışkırtma için hamleleri muhakkak ki olacaktır, kimseye taviz vermeden medeni ve istikrarlı şekilde biz Türk halkına yakışır şekilde irademize sahip çıkıp oylarımızı kullanıp gerisi için halkımızın hakkında hayırlısı olcak olan kişinin kazanması üzere temenni de bulunalım.
Unutmayalım ki sükut erdemdir seçim sonuçları açıklanana kadar ve hatta açıklandıktan sonra halkı kin ve nefrete sürükleyecek hareketlerden kaçınalım, ve toplum huzuruna aykırı hareketler sergilemeyelim.
kıymetli Halk Gazetesi İnstagram takipçilerimiz;
Son dönem Kars ta BASIN-AHLAK YASASININ dışına çıkan bir sayfa (ismini verip prim kazandırmak istemiyoruz) Basın özgürlüğü adı altında halkı kin ve nefrete teşvik edip devletin kamu ve kuruluşlarında çalışan yanlışı olan kişileri basın ahlak yasasına uymayacak şekilde İFŞA etmiştir. Bu durum her ne kadar birilerinin hoşuna gitmiş olsa da biz basın mensuplarının, hoşuna gitmemiş ve ayrıca mesleğimizi bu denli ayaklar altına alan kişileri kınar vaziyete getirmiştir!
Kalemimiz ve şiarımızın sebebi ile gerek internet sitemizde ve gerekse 1972 yılından beri gazetemizde olsun tarafsız ve kimseyi bel altı vurmadan, haber dilinde yaptığımız yayınlar sebebi ile o sitenin yapmış olduğu haberleri önce bize mal edip daha sonra Halk Gazetesinin taklidinin olduğunu anlayıp ve seçim öncesi halkı kin ve nefrete sürükleme çabaları olan bir sayfa olduğunu idrak etmeleri sonrasında tarafımızca yapılan değerlendirmede gazetecilik şeref ve şahsiyetini soytarı malzemesi haline getirenler hakkında bu hususlara dikkat çekerek yaptığımız haberler doğrultusunda nihayet devlet duruma el koydu ve yayın akışı kontrol altına alındı.
* Devlet kurumlarının bir şerefi vardır ve orada hizmet veren her pozisyondaki personel de o şerefe naildir. Bizim gazetecilik anlayışımıza göre varsa yapmış oldukları bir yanlış bu o kamu kuruluşu dillere pelesenk edilmeden göz dağı verilmeden halka sunulur mülk amir ve müdürleri de duruma el atar,
* Bizim gazetecilik anlayışımıza göre birileri bel atı bir şekilde her ne olursa olsun vurulmaz, suçluların dahi şeref-şahsiyet hakları vardır özel hayatın gizliliği ilkesi vardır tarafsız ve doğru gazetecilik budur!
* Bizim gazetecilik anlayışımıza göre gazeteler ve yayın organları halka kesin ve net bilgileri toplumun ahlak seviyesine uygun bir şekilde lanse eder, halka küfür ve hakaret içerikli deliller dahi varsa olduğu gibi aktarmaz ilgili makamlar dışında; çünkü gazeteler ve internet haberleri öğretici niteliktedir varsayım ve ön sezi içermez neyse onu aktarır aktardıkları da halkı kavga ve küfre yöneltecek durumda ise orada mesleğindeki profesyonelliğini ortaya koyarak halkı bilgilendirir, ve bu bilgilendirme toplumun ahlak kurallarına olduğu gibi basın ahlak yasasına da uygun bir vaziyette haber dili ile ifade edilir.
* Bizim gazetecilik anlayışımıza göre gazeteci TARAFSIZ VE DOĞRU haber yapmalıdır, her mesleğin olduğu gibibasın mesleğinin şerefi 2-3 tane soytarı (soytarı:sözleriyle ve davranışilarıyla halkı güldürüp eğlendiren kimse) nın sahne malzemesi edilemez.
Kısacası bizim basın anlayışımızla anlayışları bir olmadığı gibi meslektaşımız da değildir bu tarz yayıncılar, bundan dolayıdır ki noktası noktasına bizi taklit etti iseler de meslek profesyonelliği ve gereği olan basın ahlakını sergileyemeyip cesaretimizi ve şiarımızı asla işaret edemezler.
Halk GAZETESİ iMTİYAZ Sahibi: ESRA UZTEMUR

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: